Column van indeaanval.nl: Taekema – Van Ass

De hockeywereld wordt al enige tijd beziggehouden door de fratsen van Paul van Ass, bondscoach van de Oranjeheren. Deze man, in het verleden manager van Oranje en coach van HGC, durfde het een paar maanden geleden aan om Teun de Nooijer en Taeke Taekema uit de selectie van het Nederlands elftal te zetten. Dit kwam hem op een storm van kritiek en vragen te staan. Logisch als je bedenkt dat Teun en Taeke de afgelopen toernooien hun waarde meer dan hebben bewezen. Teun met zijn spel, Taeke met zijn strafcorner en ongekend hoge aantal doelpunten dat hij daarmee gemaakt heeft. De verklaring van Van Ass voor deze keuze stond bol van vreemde metaforen over hoge bomen en kleine struiken. Misschien goed voor het imago van hockey als kaksport, maar niet goed voor de geloofwaardigheid van een zichzelf respecterend hockeyland, dat toch jaren toonaangevend in de wereld is geweest.

Enige tijd later kwam Van Ass op zijn besluit terug: De Nooijer en Taekema werden weer in de voorlopige selectie opgenomen. Moedig. Mijn eerste indruk: “Het was allemaal spel, de bondscoach wilde de boel in de selectie even op scherp zetten”. Geen gekke gedachte leek mij, als je bedenkt dat De Nooijer en Taekema zich in de pers altijd keurig hebben gedragen, haast onverschillig. Ik had beter moeten weten. Begin juli maakte Van Ass zijn selectie bekend. Hockeyminnend Nederland weet het inmiddels al: Taekema is alsnog (of weer) niet geselecteerd.

Of het een terechte beslissing is? Daar kan ik niet over oordelen. Om eerlijk te zijn vind ik Taekema al jaren een matige hockeyer met een zeer fijne strafcorner als wapen. Niet meer, niet minder. Waar ik wel een mening over heb als buitenstaander, is de manier waarop dit gebeurt. Hoe kun je een speler met zo’n staat van dienst eerst laten afvallen, dan weer een kans geven en vervolgens weer laten afvallen? Hoeveel eerlijke kans heeft hij dan werkelijk gehad? En De Nooijer er wel bij, terwijl hij al maanden kampt met een achillespeesblessure?

Van Ass heeft altijd gezegd dat in Londen de balans wordt opgemaakt. Ze gaan voor goud. Ik gun het ze van harte. We hebben op het EK Voetbal gezien dat vertrouwen op vaste waarden ook zeker geen garantie op succes is en dat Van Marwijk beter had kunnen ‘doorselecteren’. Maar mijn gevoel zegt dat Van Ass het nu wel heel erg bont maakt.

Ik hoop dat mijn gevoel niet klopt.

Bron: www.indeaanval.nl/Koen Schunselaar

Reacties

Voor een profiel plaatje ga naar http://nl.gravatar.com/

Leiden

“Hoe kun je een speler met zo’n staat van dienst eerst laten afvallen, dan weer een kans geven en vervolgens weer laten afvallen? Hoeveel eerlijke kans heeft hij dan werkelijk gehad?”

Dit stukje; dus hij heeft alleen een eerlijke kans gehad als hij geselecteerd was? Maar nu hij niet geselecteerd is heeft hij dus geen eerlijke kans gehad? Vreemde vraagstelling.

Reactie op 17/07/2012 om 22:19 uur

gelijk

Ik ben het eens met Leiden. Hij heeft toch nog een eerlijke kans gekregen door hem terug op te roepen? Ik vraag me af wat er gebeurd was als PvA dit had gedaan met twee spelers met minder staat van dienst. Dan was er veel minder aandacht aan besteed

Reactie op 18/07/2012 om 07:50 uur

Hockey

Of je het nu wel of niet eens bent met bovenstaand artikel, dat de fratsen van van Ass de hockeywereld hebben bezig gehouden vanaf 13 januari j.l. is duidelijk. Dat de man een rare manier van communiceren met zijn spelers heeft is ook meer dan duidelijk. Als spelers afvallen terwijl ze 1 week daarvoor nog te horen krijgen dat het prima gaat ben je als coach of blind of een leugenaar.Aangesteld als people manager door de Bond is dit nu juist wat bij de man ontbreekt. Hij, die de lucht in werd gestoken als een joviale people manager ontpopte zich als een duister en niet geheel oprecht figuur die spelers ook nog eens een trap na kon geven. Paul van Ass heeft vanaf het begin al zijn jongens met wie hij in Jong Oranje zat op voorsprong gezet. En wel om twee redenen. Van de Bond kwam de druk om te verjongen en zelf vond hij dat hij met Jong Oranje een wereldteam in handen had.Zie zijn uitspraak “dit is de komende wereldtop”. Als dit hem lukt is zijn naam direct gemaakt want zijn team van Jong Oranje flikt het hem. Een logische en prestigieuze van deze man die met zijn aandacht voor een Chinese krijgsheer, zijn gebruik van idiote metaforen en een zeer flinke dosis arrogantie de hockeywereld in zijn ban houd.Jammer dat deze man gekozen is????? Tja persoonlijk vind ik van wel omdat spelers beschadigd zijn, niet alleen T&TT, maar ook een Docherty en Hertzberger. Zij hebben zeer zeker hun afvallen niet aan zien komen en er is zeker geen eerlijk spelletje gespeeld. Waarom de gehele selectie niet bij elkaar gehouden tot 2 juli??? Maken 2 spelers Docherty en Kessing zoveel uit??? Kessing zag het al aankomen omdat hij nimmmer door v.Ass op midmid was getest maar voor Docherty was het een slag bij heldere hemel.De reden die v.Ass bij hem opgaf waren flink onder de gordel.Jeroen Hertzberger moet helemaal stijf gestaan hebben met zijn mobielje aan het oor. Waarom mocht Seve van Ass wel tot aan einde en maar niet te spreken van een geblesseerde Teun de Nooijer??? Nee zoals de man vol arrogantie zelf al zegt, Als we winnen valt alles op zijn plaats. En als we 6de worden??????????

Reactie op 18/07/2012 om 09:37 uur

joppe

@hockey, dit is dus 1 van de dingen waarom wij achter liggen op de toplanden als Duitsland en Australie omdat daar wel spelers in de spiegel kijken en daar niemand zeker is van zijn plek.

Het is nogal naief dat spelers geen rekening houden met een eventueel afvallen, kessing en docherty zijn 2 leuke clubspelers en natuurlijk horen die niet op een OS thuis maar ja net als bij de voetballers is zelfkritiek lastig het ligt altijd aan iemand anders en nooit aan de spelers zelf.

Reactie op 18/07/2012 om 09:44 uur

Hockey

@Joppe,naieff zou ik Docherty zeker niet willen noemen, Kessing heeft aangegeven dat hij het al aan zag komen, dus waarom je deze twee direct effies neer zet als leuke clubspelers bevreemd mij.Als dat zo is heeft van Ass al een fout gemaakt door ze te selecteren. Iets tegen deze twee heren als je ze zo naar voren schuift???Als we de heer Brinkmaa\n mogen geloven met zijn goudmeter zijn er twee die een voldoende krijgen dus heeft van Ass 14 leuke clubspelers geselecteerd. Mij gaat het om de manier van selecteren, de manier van iemand vrijdags naar huis laten gaan met een gevoel van de coach zegt dat het goed gaat en hem dan op maandag neer sabelen.Mij gaat het om de oneerlijkheid van Paul van Ass en zijn begeleidingsteam. Mij gaat het om de oneerlijkheid om spelers op een manier te behandelen die hen schaadt!!
De mentaliteit van Duitsers en Austrliers is niet te vergelijken met die van ons Nederlanders, zeker niet met die van onze Nederlandse hockeyers.
Waarom wisten 13 spelers al vroeg(en niet de dag dat het in de medis kwam) al dat zij wel naar de OS gingen.Dat is oneerlijk als je volhoud dat je 2 juli pas je selectie bekend maakt. Hou dan tegenover die 13 ook je mond.
Over zelfkritiek::: topsporters weten vaak zelf wel dat ze op het randje biggelen, het gaat er alleen om op wat voor een eerlijke en oprechte manier je het duwtje geeft.

Reactie op 18/07/2012 om 10:13 uur

Bert

@Hockey, helemaal mee eens!!! Zou zo graag de reactie van Jeroen Hertzberger eens willen lezen. En Kessing en Docherty zijn samen goed voor meer dan 150 interlands,en door zeer vervelende blessures (tijdens Nederlandse stages opgelopen)afgeserveerd.Misschien hadden zij als ze de tijd hadden gekregen tot 2 juli er beter voor gestaan.Wie weet!!!
@Joppe,kort door de bocht je reactie!! natuurlijk houden spelers rekening met af vallen, maar ik denk dat geen speler hoog of laag rekening had kunnen houden met de rare fratsen van v.Ass en zijn begeleidingsteam!!

Reactie op 18/07/2012 om 11:00 uur

joppe

@Bert,

spelers houden geen rekening met afvallen dat blijkt uit alle reacties ipv in de spiegel te kijken wijzen ze naar alles en iedereen behalve naar zichzelf.

@Hockey, je zegt nu dat 13 man al zeker wisten dat ze meegingen hoe weet je dat was je erbij? dat is iets wat in de media is verschenen weet je dus niet voor 100% zeker en je weet ook niet op welke manier het gezegd is misschien is er wel gezegd maak je geen zorgen ga gewoon zo door is dus speculeren over iets wat we niet zeker weten.

Verder is inderdaad de mentaliteit van Australie en Duitsland beter dan die van ons en dat gekoppeld aan de kwaliteiten van beide landen zouden wij in onze handen mogen klappen met een bronze medaille.

Reactie op 18/07/2012 om 11:17 uur

Hockey

@Joppe, ze wijzen naar alles en iedereen??????
Kessing geeft intervieuw en zegt dat hij het al zag aankomen, Docherty, Caspers, de Nooijer,Hertzberger Taekema houden hun mond dicht, behalve dat Taekema terecht zegt dat selcteren v.Ass vrij staat maar de manier waarop hem verbaast.Dus snap niet over welke reacties e het hebt.
Dus hou nou op om onze spelers te verwijten dat ze niet naar zichzelf kijken terwijl je geen enkele reactie weet.Over die 13???? Sta er zo dicht bij dat toen dit bekent werd de kaarten voor de OS bestelt zijn!!!

Reactie op 18/07/2012 om 12:08 uur

Joppe

@hockey,dus je broertje gaat niet mee en daar ben je boos over, zeg dat dan gewoon.

Reactie op 18/07/2012 om 12:24 uur

Hockey

@Joppe/je adres dan stuur ik je een kaartje uit Londen> Zal een beetje voor u mee juichen als onze jongens proberen een medaille te halen.
Dus laten we deze discussie maar sluiten want onze standpunten liggen Qua waardering Ned.XI tal ver uit elkaar. Fijne zomer toegewenst!!

Reactie op 18/07/2012 om 12:39 uur

?????

Is Joppe– Jesse???

Reactie op 18/07/2012 om 12:50 uur

Joppe

Nee joppe is joppe

Reactie op 18/07/2012 om 13:00 uur

gelijk

@ Joppe, jij weet dat er 13 al zeker waren van hun plek?
Ik denk dat PvA zich daarmee behoorlijk in zijn vingers snijdt. Maar ik heb een wedstrijd van de mannen gezien en vond ze beter dan verwacht, al die negativiteit die de ronde doet was mij voor mij al bijna genoeg om te vergeten dat ze op zich best leuk kunnen hockeyen. Heb ze neit tegen Duitsland in actie gezien maar vond ze niet tegenvallen. In mijn ogen liep er maar een echt zwakkere in het veld.

Denk dat we moeten afwachten wat het word, en hopen op een medaille

Reactie op 18/07/2012 om 13:15 uur

Joppe

@gelijk, lees nou eerst voor je wat gaat roepen.Ik zeg met geen woord dat ik wist dat er al 13 zeker zouden zijn.

Reactie op 18/07/2012 om 13:32 uur

gelijk

sorry ik haalde jou en hockey door elkaar, bedoelde hockey

Reactie op 18/07/2012 om 13:36 uur

U kunt niet meer reageren op dit bericht.